ponedeljak, 04 jun 2018 16:08

Milijana Ćirkvić osvojila zlatnu medalju

Written by

Crnogorska stonoteniserka Milijana Ćirković osvojila je zlatnu medalju na Međunarodnom turniru osoba s invaliditetom, „Podgorica open“. Ćirkovićeva se takmičila u klasi 6-7, a do trofeja došla je sa tri pobjede.

U istoj kategoriji bronzanu medalju osvojila je Marijana Goranović, trofejna crnogorska atletičarka. Bronzani su bili i Slobodanka Gurešić (3-5), Đuro Krivokapić (6), Pjetro Paljušević i Duško Lazović (7) i Uroš Gugolj (8).

Đuro Krivokapić i Pjetro Paljušević osvojili su bronzanu medalju u ekipnoj konkurenciji.

Krivokapić i Paljušević medalju su osvojili u kategoriji 6-7. Zlatnu medalju osvojili su Makedonci Marjan Zafirovski i Rubinčo Ristevski. U kategoriji 8-10 bronzanim odličjem okitio se i Dejan Bašanović u paru sa Makedoncem Igorom Trajanovskim. Zlatni u toj kategoriji bio je bosanski par Ivica Vidaček i Aleksej Radučić.

U kategoriji 2-5 prvo mjesto osvojila je ekipa Hrvatske, koju su činili paraolimoijska vicešampionka i evropska prvakinja Helena Dretar Karic i Tomislav Špalj.

Turnir je okupio više od 60 stonotenisera iz Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Bugarske i Crne Gore.

Pripremila: Anđela Miličić

Izvor: portal Vijesti