nedelja, 26 avgust 2018 15:38

EP: Nastupi crnogorskih paraolimpijaca završeni jednom medaljom

Autor:

Marijana Goranovic nije uspjela da osvoji drugu medalju za Crnu Goru, nakon što je u bacanju diska osvojila četvrto mjesto s 18,8 metara. Time se završio nastup crnogorskih takmičara na Evropskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Berlinu.

Crna Gora se vraća s jednom medaljom, a da je imala samo malo sreće broj odličja bi bio veći.

Maja Rajković je dva puta bila četvrta, u bacanju koplja, pa u bacanju kugle. Radmilo Baranin je osvojio dva peta mjesta u bacanju koplja i kugle.

Maji Rajković bronza je izmakla u poslednjoj seriji, kada je pretekla Lebedeva iz Ukrajine, a u istoj disciplini, bacanju koplja, Baranin je ostao bez srebra jer koplje nije ostavilo trag na terenu kada je imao hitac od 23 metra.

U bacanju diiska u kategoriji F41 (osobe niskog rasta) pobijedila je Irkinja Niam Mekarti s novim evropskim rekordom od 31,76 m, ispred Renate Slivinske iz Poljske (21,54) i Holanđanke Lare Bars (20,47)

Pripremila: Marina Vujačiić

Izvor: Sportklub.rs