četvrtak, 11 jul 2024 06:49

Đinović će nastupiti na Paraolimpijskim igrama u Parizu

Written by

Zadovoljstvo nam je da vas obavijestimo da će strijelac Milan Đinović predstavljati Crnu Goru na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Đinović je dobio specijalnu pozivnicu Bipartitne komisije Međunarodnog paraolimpijskog komiteta, na osnovu prijave Paraolimpijskog komiteta Crne Gore.

Takmičiće se u disciplini vazdušna puška, u kategoriji SH1 - R3. Crna Gora će se po prvi put na Igrama pojaviti u parastreljaštvu.

Obradovala me je vijest da ću biti učesnik Paraolimpijskih igara. Ostvaren je jedan od mojih najvećih sportskih snova. Svakako to je i nagrada za sav trud i veliko odricanje proteklih godina. Potrudiću se da opravdam odluku komisije i ostvarim dobar rezultat, rekao je Đinović.

Đinovića je nedavno na Evropskom prvenstvu u Granadi samo 0,1 krug dijelio od plasmana na Paraolimpijske igre u Parizu.

Prošle godine četiri puta potvrdio je minimalnu kvalifikacionu normu za Paraolimpijske igre u Parizu.

Nastup u Parizu ranije su obezbiejdili stonoteniseri Filip Radović i Luka Bakić i atletičarka Maja Rajković.

 

Izvor: Paraolimpijski komitet Crne Gore

Pročitano 462 put(a)

Back to top