četvrtak, 23 avgust 2018 10:08

EP: Marijana Goranović odbranila titulu vicešampionke Evrope

Autor:

Crnogorska atletičarka Marijana Goranović osvojila je danas srebrnu medalju u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Berlinu i time odrbranila onu osvojenu u italijanskom Grosetu prije dvije godine.

Do odličja u kategoriji F 41 (osobe niskog rasta), u kojoj su nastupile ukupno četiri takmičarke, došla je hicem od 6,56 metara, u posljednjoj seriji, što je njen najbolji rezultat u ovoj godini.

Zlato je osvojila Francuskinja Rous Vandegousa novim evropskim rekordom iz prve serije 7,19 metara, dok je bronzana bila Rabija Cirit iz Turske sa 6,2 metra.

Od naših takmičara, istog dana nastupila je Maja Rajković u bacanju koplja u kategoriji F 54 (bacanje iz stolice). Ona je popravila lični rekord na 10,76, ali je završila na četvrtom mjestu.

Prije Marijane I Maje u Berlinu je nastupilo još četvoro naših takmičara, ali za sada bez medalja.

Nastup Baranina u bacanju kugle zakazan je za petak, dan kasnije na borilišta će Rajković i Ramović bacati kuglu, a poslednjeg dana takmičenja Marijana će bacati disk.

Pripremila: Marina Vujačić