ponedeljak, 14 oktobar 2019 10:20

Radoviću srebro u Finskoj

Autor:

Crnogorski stonoteniser Filip Radović osvojio je srebrnu medalju na međunarodnom turniru koeficijenta 20 u finskom Pajulahtiju. Radović je u subotu u finalnom meču poražen od drugog igrača svijeta, Dejvida Džejkobsa iz Indonezije 3:0.

On je u polufinalnom meču pobijedio je Francuza Matea Bohasa, sa kojim dijeli četvrto mjesto na Svjetskoj seniorskoj para stoniteniskoj rang listi, 3:0.

Takmičenje u grupi završio je u petak kao prvoplasirani, pobjedama protiv Sian Jin Sua iz Tajpeha 3:1 (11:9, 6:11, 11:5 i 11:6) i zvaničnog prvaka Azije, Indonežanina Kometa Akbara 3:1 (11:8, 11:9, 9:11 i 11:7) i izborio direktan plasman u četvrtfinale.

U četvrtfinalnom duelu, poslije nevjerovatnog preokreta, pobijedio je Francuza Žila De La Budonea 3:2.

Iskusni Francuz u petom setu imao je prednost od 9:4, ali je Radović uspio da napravi preokret i slavi 15:13.

Radović je kazao da je zadovoljan ostvarenim rezultatom u Finskoj.

“U finalu poražen sam od drugog igrača svijeta, od samog početka bio je dominantan. Nijesam uspio da nametnem svoju igru i pobijedio je potpuno zasluženo. Iza mene je dobar turnir, što je najbitnije, opravdao sam ulogu drugog nosioca turnira. Ostaje da se pripremim za turnir u Holandiji, od 1. do 3. novembra. Nadam se da ću održati formu do tada i da ću ga odigrati na sličnom nivou kao u Finskoj”, kazao je Radović agenciji MINA.

Radović je, nakon Evropskog prvenstva u Helsingborgu, došao do najboljeg plasmana u karijeri, u klasi S 10.

Crnogorski stonoteniser u Helsingborgu bio je srebrni u pojedinačnoj, dok je u ekipnoj konkurenciji, sa Lukom Bakićem i Dejanom Bašanovićem, osvojio bronzanu medalju.

Izvor: Agencija Mina